Strona GłównaNasza Flota▶ CertyfikatyKontaktAuta do ślubu
AutokaryMinibusyBusyInne

Certyfikaty

       

         Firma Ergobus.pl posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, licencje oraz uprawnienia na wykonywanie przewozów osób w transporcie krajowym oraz międzynarodowym.

 

        Ponadto, jesteśmy zarejestrowanym podatnikiem Vat, co uprawnia nas do zgłoszenia firmy Ergobus.pl jako podatnika w niemieckim Urzędzie Skarbowym, który to wydaje odpowiednie uprawnienia do realizowania przewozu osób na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. (Informacja nr 15/2005 wydana przez Biuro obsługi Transportu Międzynarodowego na podstawie dyrektywy wydanej przez Niemieckie Ministerstwo Finansów).

 

 

 

 

 


 

       

Transport osobowy

Autokary turystyczne, busy oraz inne środki transportu osób, którymi dysponują przewoźnicy świadczący usługi wynajmu autokaru wraz z kierowcą powinny spełniać szereg wymogów spełniających normy bezpieczeństwa w podróży jak i stanu technicznego pojazdów. Jednakże, wykonywanie profesjonalnego przewozu osób wymaga posiadanie przez przewoźnika odpowiednich, certyfikatów, licencji oraz pozwoleń, które to wdają odpowiednie organy i instytucje odpowiedzialne za transport drogowy osób zarówno w kraju jak i za granicą. 

 

Licencjonowany przewoźnik

Podstawowym dokumentem umożliwiającym prowadzenie działalności oferującej przewóz osobowy jest licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób. Ten bardzo istotny dokument wydaje starosta właściwy ze względu na siedzibę firmy transportowej lub Prezydent Miasta. W sytuacji gdy przewoźnik oferuje usługi transportowe poza granicami kraju niezbędnym dokumentem jest posiadanie Licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego osób. W ostatnim przypadku organ wydający w/w licencję to Ministerstwo Infrastruktury, które to upoważniło Głównego Inspektora Transportu Drogowego do wydawania międzynarodowej licencji.

 

Certyfikat kompetencji

Następnym niezbędnym dokumentem, który powinien być w posiadaniu każdego  przewoźnika jest Certyfikat kompetencji zawodowych. Jest to dokument który umożliwia profesjonalne zarządzanie firmą transportową. Jednocześnie dokument ten stwierdza, że osoba odpowiedzialna za wynajem autokarów zdobyła wszelkie możliwe uprawnienia oraz wykazuje znjomość  obowiązujących przepisów,  aktów prawnych i innych dokumentów wymaganych w prawidłowym zarządzaniu flotą transportową. Certyfikat uzyskuje osoba imiennie, która to profesjonalnie jest przygotowana do świadczenia usług wynajmu autokarów jak i zarządzaniem kadrą kierowców oraz ich czasem pracy. Niewątpliwie są to wszelkie kompetencje, które  powinien spełniać każdy licenjonowany przewoźnik.

 

certyfikat-nr-0065--f3--11.jpg                                                                                          licencja-t-0001408.jpg                                           

licencja-transport-0045581.jpg

 

 

                                

 

 

 

 

 

 

 


Strona GłównaNasza Flota▶ CertyfikatyKontaktAuta do ślubu
Copyright © Ergobus. All rights reserved.